Genel

Çocuklarla evden çalışmak için 5 ipucu

Evden çalışmak gerçekten zor olabilir – bu iç verimliliği bulmak ve işle ilgili görevlere odaklanmak zor olabilir. Evde birkaç çocuğunuzla birlikte atın ve herhangi bir iş yapmak mutlak bir imkansız gibi görünebilir! İşte çocuklarla evden çalışmak için 5 ipucu:

  1. Beklentileri belirleyin: Çocuklarınızın evde olmanızın işten uzaklaşabileceğiniz anlamına gelmediğini bildiğinden emin olun. Belirlenmiş bir çalışma alanı oluşturun ve çocuklarınıza o çalışma alanında olduğunuzda dikkat dağıtıcı unsurların minimumda tutulması gerektiğini açıklayın.
  2. Onları meşgul edin : Çalışma haftanıza başlamadan önce, çocuklarınızı her gün meşgul edecek ve meşgul edecek birkaç şey planlamaya çalışın. Günlerini saate kadar yapılandırabilir ve programı onlarla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde, ne zaman ve ne zaman size sormaya gelmek zorunda kalmadan ne yapacaklarını bileceklerdir.
  3. Yemek hazırlama: Birinden daha fazla yemek yapmak için işten zaman ayırmak, halihazırda dikkatinizin dağılmış çalışma alanına başka bir dikkat dağıtıcı ekleyebilir. Çalışma saatlerinizde mutfakta yemek ve atıştırmalık yapmak için daha az zaman harcadığınızdan emin olmak için haftada iki kez yemek hazırlamayı deneyin.
  4. Yardım isteyin: Önemli bir kişi veya aile üyesi de sizinle birlikte yaşıyorsa, özellikle konferans görüşmeleri sırasında en çok odaklanmanız gerektiğinde çocukları izlemelerini isteyin.
  5. Bir ara verin : İş gününüze ara vermek zamanlamak, çocuklarınızı kontrol etmenizi sağlayacaktır. Hatta içeride veya bahçenizde enerjilerinin bir kısmını yakmaya yardımcı olacak kısa, eğlenceli aktiviteler bile planlayabilirsiniz.

 

Bu ipuçlarından bazılarını ev rutininizden işinize uygulamak üretkenliğinizi tekrar elde etmenize yardımcı olabilir, ancak işinizle iletişim kurmak da yardımcı olabilir. Patronunuz ve iş arkadaşlarınızla açık bir iletişim hattı tutun. Bu şekilde elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı bilecekler ama çocuklar çocuk olacak!

Bir cevap yazın